Šypsenų galerija

Estetinis dantų protezavimas

Dantų protezavimas? Nejaugi mano dantys tokie prasti?

Šiuolaikinis dantų protezavimas, žengiant mokslui į priekį, labai nutolo nuo mūsų močiučių laikų protezavimo, kuomet pagrindinis protezas būdavo plokštelė arba štampuoti metaliniai tiltai bei vainikėliai.

Gydytojo odontologo pasiūlymas pacientui protezuoti dantis, neretam žmogui sukelia nusivylimą savo dantimis, galbūt net primena mūsų močiutes ir asocijuojasi su senatvės požymiu, o jei dar tai jauna graži mergaitė, kuriai sukako 18 metų?

Protezavimo žodžio nereikėtų bijoti, nes jis apima labai daug danties atstatymo būdų, pradedant mikroprotezavimu, kai išsaugoma daugiausiai danties audinio (veneringai arba kitaip laminatės, įklotai-užklotai ), taip pat - tai vainikėliai, tiltai, protezai ant implantų ar išimami protezai. Naudojamos savo savybėmis nekintančios, nesidėvinčios medžiagos, atsparios lūžiams, lyginant su plombinėmis medžiagomis, kai jos vartojamos ne pagal indikacijas, pvz. plombuojant dideles ,,skyles'', rizikuojame danties sienelių, kauburų skilimais ar lūžiais, be to, didelės plombos greitai nusidėvi, ko pasekoje dantis tampa „per žemas" ir nebeatlieka savo funkcijos, nebeefektyviai sukramtomas maistas.

Paprastai kalbant, dantų protezavimas yra pažeistų dantų atstatymas ir/ar formos, spalvos, struktūros koregavimas bendradarbiaujant su dantų technikų laboratorija, o joje pagamintos restauracijos yra labai patvarios ir ilgaamžiškos, todėl jei yra prarasta daug danties audinio, nulūžęs dantis, nėra danties ar kelių dantų, tuos defektus galima sėkmingai atstatyti vainikėliais, tiltais ar implantais.

Dantų protezavimas atliekamas tiek dėl kosmetinių, tiek dėl funkcionalumo priežasčių: suteikti estetinę išvaizdą, kramtymo komfortą, pašalinti dėl prarastų dantų atsiradusius kalbos sutrikimus.
Netekus dantų, dantų protezavimas dažnu atveju yra išgelbėjimas, kas užkirs kelią kramtymo efektyvumo sipnėjimui, sąkandžio sužemėjimui, dantų migracijai, išilgėjimui, ko pasekoje gali išsivystyti apatinio žandikaulio sąnario patologija.

Dantų protezavimo nauda:

Pagrindiniai dantų protezų tipai:

Kokie gali būti gaminami vainikėliai? Kada jų reikia?

Rekomenduojame bemetalės keramikos cirkonio oksido pagrindu arba metalo keramikos vainikėlius. Jų reikia, kai danties audinio dėl įvairių priežasčių yra likę mažai, o tai visuomet įvertinama ir aptariama konsultacijos su gydytoju metu ir parenkamas optimaliausias gydymo variantas.

Kas yra cirkonio oksido keramika? Kodėl mes ją siūlome?

Cirkonis, kaip metalas, yra vienas iš gausiausių elementų žemės plutoje, ir tai yra pagrindas cirkonio oksidui. Ši aukštos klasės protezavimo medžiaga buvo sėkmingai panaudota protezų dalims ir dirbtiniams sąnariams medicinoje per praėjusius dešimtmečius, ir dabar jau naudojama ir dantų protezams gaminti.

Ar tai tvirta ir patikima medžiaga?

Laboratoriniai testai atskleidė, kad cirkonio tiltai ir metaliniai keraminiai tiltai brangiojo metalo lydinio pagrindu turi tą patį atsparumą. Cirkonio oksido keramikos atsparumas lūžiui siekia net 1000 - 1300Mpa, tuo tarpu monokristalinės aliuminio oksido keramikos, taip vadinamos bemetalės keramikos, atsparumas lūžiams siekia tik apie 550 Mpa, todėl mes nesiūlome savo pacientams šios keramikos vainikėlių.

Cirkonio oksido keramika yra tikras išsigelbėjimas alergiškiems metalui žmonėms.
Cirkonio keramikos skaidrumas ir estetika žymiai lenkia metalo keramiką, tačiau nėra peršviečiamas ir gali blokuoti metalinius kaiščius, labai tamsius dantis, pakeitusius spalvą dėl vartotų medikamentų ( pvz.tetraciklininiai dantys), negyvi ar dėmėti dantys.
Dantų protezavimas naudojant IPS E MAX keramiką
Eglės Urbutienės Estetinės odontologijos klinikoje dantų protezavimui naudojama naujos kartos IPS e.max bemetalė keramika.
IPS e.max keramika pasižymi išskirtinėmis savybėmis:

Dantų protezavimas naudojant IPS e.max keramiką, sudaro galimybes maksimaliai atitikti individualaus paciento poreikius.

Dantų protezavimas ant implantų

Tai tokie patys vainikėliai, tiltai ar išimami protezai, tvirtinami ant implantų , kokie yra tvirtinami ir ant apšlifuotų dantų, tik papildomai galima rinktis protezui naudojamą atramą ant implanto, priklausomai nuo klinikinės situacijos, kuri visada aptariama su pacientu. Protezai ant implantų gali būti ne tik cementuojami, bet ir prisukami, kad, esant reikalui, pvz. nuskilus po ilgo laiko keramikai ar kitokiems pataisų poreikiams, gydytojas be vargo galėtų protezą nusukti ir nusiųsti dantų technikui pataisyti,ko neįmanoma padaryti su cementuojamu protezu. Visi pliusai ir minusai įvairių konstrukcijų aptariami individualiai.

Estetinis protezavimas (mūsų klinikos gydytojų darbai)

Prieš
Po
Prieš
Po
Prieš
Po
Prieš
Po
Prieš
Po
Prieš
Po
Prieš
Po
Prieš
Po
Prieš
Po
Prieš
Po
Prieš
Po

Estetinis protezavimas - estetinis plombavimas (mūsų klinikos gydytojų darbai)

Prieš
Po
Prieš
Po

Eglės Urbutienės Estetinės odontologijos klinikoje Jums bus suteikta profesionali gydytojo pagalba ir konsultacijos, parenkamas Jūsų atvejui tinkamiausias dantų protezavimo būdas ir dantų protezai, kvalifikuotai bei rūpestingai atliekamas dantų protezavimas, kad galėtumėte ir vėl džiaugtis visaverčiu gyvenimu!

Dantų protezavimas Vilniuje, mūsų paslaugų kainos čia.

Mikroprotezavimas.