Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
I - IV 8:00 - 20:00 / V 8:00 - 18:00 / VI-VII nedirbame
Sviliškių g. 2, Vilnius

Dantų implantacija

Mūsų klinikoje yra atliekamos šios operacijos:

 • Implantacijos,
 • Sinuso dugno pakėlimo operacijos,
 • Kaulo augmentacijos.

Dantų implantacijai yra naudojami pasaulyje lyderiaujančių firmų implantai:

 • NobelBiocare,
 • Straumann,
 • Medentika.

Dantų implantacija – šiuolaikiškiausias netektų dantų atstatymo būdas, kai į žandikaulio kaulą įsriegiamas šaknies formos implantas ir prie jo fiksuojamas danties protezas (įvairių rūšių vainikėliai (karūnėlės), tiltai, plokštelės. Jei implantai bus tinkamai prižiūrimi, tarnaus visą gyvenimą.

Tad jeigu Jūs praradote vieną, kelis ar netgi esate netekęs visų dantų, tuomet Jums reikalinga burnos chirurgo ir gydytojo protezisto konsultacija, kurios metu sudaromas gydymo planas:

 1. Sprendžiama ar saugu atlikti vienmomentę implantaciją (t.y. kai implantas sriegiamas iš karto išrovus dantį).
 2. Įvertinama žandikaulio kaulo aukštis ir plotis, gleivinės apimtis.
 3. Jei netekti dantys yra viršutinio žandikaulio krūminių dantų srityje, spendžiama, ar bus reikalinga žandinio ančio (sinuso) pakėlimo operacija.
 4. Jei netektas dantis (-ys) yra priekinių dantų srityje, vertinama, ar dėl galutinio gero estetinio rezultato bus reikalinga minkštųjų audinių tūrį didinanti operacija.
 5. Jei netekta daugiau dantų, planuojama, kiek implantų bus sriegiama, kad būtų atkurtas kramtymo efektyvumas, gera protezo fiksacija ir dantų estetika (estetinis vaizdas).
 6. Gydytojas protezistas pasiūlo galimus restauracijų ant implantų variantus.

Praradus dantis, sunku šypsotis ar kalbėti. Be to, susiduriama su kramtymo nepatogumu, o tai turi neigiamą poveikį mitybos įpročiams ir gali vesti prie antrinių sveikatos problemų (prasta mityba, vitaminų trūkumas ir pan.). Dantų implantacija gali būti puikus sprendimas tokioje situacijoje, siūlantis efektyvius rezultatus.

Protezavimą dantų implantais verta rinktis, nes:

 • Vainikėliai ant dantų implantų yra estetiški ir atrodo kaip natūralūs dantys – tai leidžia ir vėl  džiaugtis žavia ir atvira šypsena, drąsiai kalbėti.
 • Dantų implantai yra tvirti ir ilgaamžiai – tai ilgalaikis sprendimas praradus dantis.
 • Norint protezuoti defektą, nereikia šlifuoti gretimai esančių dantų.
 • Neapkraunami gretimai esantys dantys.
 • Dantų implantai, panašiai kaip natūralūs dantys, dalį kramtymo jėgos krūvio perduoda žandikauliui ir taip stabdo kaulo sunykimą.
 • Dantų implantai gali būti naudojami kartu su kitomis dantų ir dantų eilių atkūrimo priemonėmis, siekiant maksimalios estetikos ir kramtymo efektyvumo atkūrimo (kartu su karūnėlėmis, tiltais, išimamais protezais).
 • Dantų implantacija – tai dažniausiai vienintelis būdas išvengti išimamų dantų protezų. Jums nebereikės jaudintis dėl išimamo protezo nestabilumo ir sukeliamo diskomforto.
 • Retai, tam tikrais atvejais, dėl paciento bendrinių susirgimų implantacija yra negalima.

Dantų implantacijos procedūra:

Implantacijos procedūra mūsų klinikoje atliekama taikant vietinę nejautrą. Pacientas, atvykęs implantacijai, priklausomai nuo procedūros apimties, po valandos ar kelių valandų išvyksta namo su gautomis pooperacinio periodo rekomendacijomis.

Implantacijos metu daromi pjūviai dantenose, jos atstumiamos, žandikaulyje specialiais gręžimo įrengimais yra formuojama tam tikro dydžio ertmė, į kurią bus įsriegiamas implantas. Danties implantas – šaknies formos sraigtas, pagamintas iš titano. Po procedūros profilaktiškai yra skiriami antibiotikai bei vaistai nuo skausmo. Vėliau, implantui prigijus, jis atidengiamas ir prie jo prisukama gijimo galvutė, formuojanti dantenas aplink implantą. Susiformavus dantenoms, prisukama protezavimo galvutė, o ant jos fiksuojamas danties vainikėlis.

Implantas gali būti naudojamas beveik bet kuriam dančiui atkurti, jei toje vietoje yra pakankamai kaulo. Jei ne, šiuolaikinėmis procedūromis galima regeneruoti kaulą, kad būtų galima saugiai implantuoti.

Protezavimas dantų implantais (dantų implantacija) yra kelių etapų: pirmiausia įsriegimas šaknies formos dantų implantas, o po 3-6 mėn. atliekamas protezavimas.

Prieš atliekant dantų implantacijos procedūrą, visuomet padaroma panoraminė rentgeno nuotrauka (ortopantomograma). Sudėtingais atvejais pacientas papildomai tiriamas atliekant kompiuterinę žandikaulių tomografiją. Kiek bus dantų implantų ir koks protezas bus naudojamas, yra sprendžiama atskirai kiekvieno individualaus paciento atveju.

Dantų implantacijos sėkmingumui įtakos turi daugybė veiksnių:

 • Profesionalus procedūros atlikimas klinikoje, kurios metu implantas įsukamas teisingoje pozicijoje, kad būtų kuo mažesnė implanto praradimo tikimybė.
 • Labai svarbu, kad danties rovimas planuojant implantaciją būtų kuo mažiau traumuojantis (pažeidžiantis) žandikaulio kaulą ir aplinkines dantenas.
 • Žalingų įpročių (rūkymo) atsisakymas.
 • Tinkama burnos higiena – nors dantų implantai yra atsparūs „skylutėms”, tačiau, nesirūpinant higiena, gali prasidėti uždegimas, kuris formuojasi aplink dantų implantus (periimplantitas).
 • Reguliarus dantų tikrinimasis pas gydytoją.
 • Bendra sveikata – kuo geresnė Jūsų bendra sveikata, tuo didesnė tikimybė, kad implantas sėkmingai prigis ir ilgai tarnaus.

Visas dantų implantacijos kainas galite rasti mūsų klinikos kainininke.

Paslaugų kainos

Paslaugą teikia

Aleksandras Gordevičius

Gydytojas - burnos chirurgas, implantologas

Domantas Želvys

Gydytojas - odontologas
Įmonės kontaktai

Mūsų klinika įsikūrusi Pašilaičiuose Vilniuje, adresu Sviliškių g. 2 (Justiniškių – Sviliškių gatvių kampas)

Kaip mus rasti?
Darbo laikas
Pirmadienis
8:00 - 20:00
Antradienis
8:00 - 20:00
Trečiadienis
8:00 - 20:00
Ketvirtadienis
8:00 - 20:00
Penktadienis
8:00 - 18:00
Šeštadienis/Sekmadienis
Nedirbame
EUKLINIKA © 2024. Visos teisės saugomos