Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
I - IV 8:00 - 20:00 / V 8:00 - 18:00 / VI-VII nedirbame
Sviliškių g. 2, Vilnius

Dantų protezavimas

Mūsų odontologijos klinikoje protezuojama visų tipų dantų protezais:

 • Mikroprotezavimas (įklotai, užklotai, laminatės).
 • Metalo keramikos, bemetalės keramikos (IPS E-max, lauko špato), cirkinio oksido keramikos pavieniai vainikėliai ar tiltiniai protezai.
 • Išimamos pilnos ir dalinės plokštelės, elastinės plokštelės, lanko atraminiai protezai
 • Protezavimas ant implantų.
 • Visų dantų protezavimas ant implantų

Pirmiausiai kviečiame užsiregistruoti konsultacijai, kurios metu bus atsakyta į Jums rūpimus klausimus ir, įvertinus dantų būklę, pasiūlyti dantų atkūrimo būdai, aptariama gydymo eiga.

Šiuolaikinis dantų protezavimas, žengiant mokslui į priekį, labai nutolo nuo mūsų močiučių laikų protezavimo, kuomet pagrindinis protezas būdavo plokštelė arba štampuoti metaliniai tiltai bei vainikėliai.
Protezavimo žodžio nereikėtų bijoti, nes jis apima labai daug įvairių danties atstatymo būdų, pradedant mikroprotezavimu, kai išsaugoma daugiausiai danties audinio (veneringai arba kitaip laminatės, įklotai-užklotai), taip pat – tai vainikėliai, tiltai, protezai ant implantų ar išimami protezai. Protezavime naudojamos savo savybėmis nekintančios, nesidėvinčios medžiagos, atsparios lūžiams, lyginant su plombinėmis medžiagomis, kai jos vartojamos ne pagal indikacijas, pvz. plombuojant dideles ,,skyles”, rizikuojame danties sienelių, kauburų skilimais ar lūžiais, be to, didelės plombos greitai nusidėvi, ko pasekoje dantis tampa „per žemas” ir nebeatlieka savo funkcijos, nebeefektyviai sukramtomas maistas.
Paprastai kalbant, dantų protezavimas yra pažeistų dantų atstatymas ir/ar formos, spalvos, struktūros koregavimas bendradarbiaujant su dantų technikų laboratorija. Todėl jei yra prarasta daug danties audinio, nulūžęs dantis, nėra danties ar kelių dantų, tuos defektus galima sėkmingai atstatyti vainikėliais, tiltais ar implantais.
Dantų protezavimas atliekamas tiek dėl kosmetinių, tiek dėl funkcionalumo priežasčių: suteikti estetinę išvaizdą, kramtymo komfortą, pašalinti dėl prarastų dantų atsiradusius kalbos sutrikimus.
Netekus dantų, dantų protezavimas dažnu atveju yra išgelbėjimas, kas užkirs kelią kramtymo efektyvumo sipnėjimui, sąkandžio sužemėjimui, dantų migracijai, išilgėjimui, ko pasekoje gali išsivystyti apatinio žandikaulio sąnario patologija.

Pagrindiniai dantų protezų tipai:

Fiksuoti protezai – tvirtinami prie likusių savų dantų audinių, suteikia gerą estetinę išvaizdą, pagerina kramtymo efektyvumą. Į šią protezų grupę įeina ir restauracijos, fiksuojamos ant implantų.

Vainikėliai

Gali būti pagaminti iš metalo keramikos, bemetalės keramikos (IPS E- max, lauko špato), cirkonio oksido keramikos.

Tiltai

Gali būti gaminami iš metalo keramikos ar cirkonio oksido keramikos, trūkumas tas, kad reikia šlifuoti greta esančius dantis.

Įklotai, užklotai, daliniai vainikėliai

Gaminama iš bemetalės IPS E-max keramikos. Rekomenduojame dantims po kanalų gydymo, nusidėvėjusiems dantims atsatyti.

Laminatės

Gaminame iš bemetalės IPS E-max keramikos arba lauko špato keramikos. Pasitaiko atvejų, kai lauko špato keramikos laminatėms visiškai nereikia šlifuoti savų danties audinių, pritaikomos vadinamos „non prep” restauracijos.

Dantų protezavimas ant implantų

Gaminami tokie patys vainikėliai, tiltai ar plokšteliniai fiksuoti protezai, kokie yra tvirtinami ir ant nuosavų dantų. Priklausomai nuo situacijos, galima rinktis protezui naudojamą atramą ant implanto. Protezai ant implantų gali būti ne tik cementuojami, bet ir prisukami, kad, esant reikalui, pvz. nuskilus po ilgo laiko apdailinei keramikai ar kitokiems pataisų poreikiams, gydytojas galėtų protezą nusukti ir atiduoti į dantų technikų laboratoriją pataisyti, ko neįmanoma padaryti su cementuojamu protezu.

Išimami protezai – skirti pacientams, kurie neteko kelių ar visų dantų viršutiniame ar apatiniame žandikaulyje.

Išimami daliniai protezai

Skirti pacientams, kurie neteko kelių dantų kažkuriame dantų lanke (viršutiniame ar apatiniame). Dažniausiai yra gaminami, kai žmogus yra praradęs krūminius dantis ir dėl įvairių priežasčių negalimas dantų protezavimas implantais.

Išimami pilni protezai

Gaminami pacientams, netekusiems visų dantų viršutiniame ar apatiniame žandikaulyje. Išimamieji protezai gali būti fiksuojami ant implantų, kas pagerina jų laikymąsi.

Kaip pasirinkti geriausiai tinkančią protezavimo metodiką?

Įvertinęs likusius savų dantų audinius, paciento sąkandį, griežimo dantimis intensyvumą, nudilimo žymenis, vad.fasetėmis, buvusių restauracijų laikomumą ir t.t., atsižvelgdamas į pacieto pageidavimus, gydytojas odontologas pasiūlo galimus protezavimo variantus. Šiuolaikinių technologijų dėka galima pagaminti protezus, atitinkančius aukščiausius estetinius ir funkcinius reikalavimus.

Medžiagos dantų protezų gamyboje:

Metalo keramika:

Tai viena iš ilgiausiai gyvavusių medžiagų odontologijoje, „patikrinta laiko”, bet dėl tvirtesnių ir estetiškesnių medžiagų sukūrimo jau po truputį išstumiama iš rinkos. Šiai dienai metalo keramika duoda pakankamą estetiką krūminių dantų zonoje, bet vis rečiau naudojama priekiniams dantims protezuoti. Metalo karkasui (vidiniam vainikėlio ar tilto paviršiui) dažniausiai naudojamas netaurusis chromkobalto lydinys, kuris padengiamas sluoksniuota keramika (balta estetiška apdaila).

Naudojama: pavieniams vainikėliams (dantų karūnėlėms), dantų tilteliams, protezams ant implantų.

Pliusai:

 • Žemesnė kaina. Tai pagrindinis kriterijus, kuris dominuoja pasirenkant šią medžiagą.
 • Tikslumas. Liejant metalą galima pasiekti ypač gerą tikslumą, priklausomai nuo dantų technologo sugebėjimų.
 • Tvirtumas. Patikimos ir tvirtos tarpinės tiltų dalys (galima naudoti didelėms sujungtoms konstrukcijoms, „pasagoms”- t.y. didelės apimties tiltams per visą apatinio ar viršutinio žandikaulio dantų lanką).
 • Patikimumas. Daug metų esanti rinkoje („laiko patikrinta“).
 • Užblokuoja tamsias dantų kultis – esant negyvam ir labai tamsiam danties pagrindui, tamsų danties atspalvį maskuoja tik dvi medžiagos – metalo keramika ir cirkonis (dėl savo matiškumo, t.y. neperšviečiamumo).

Minusai:

 • Estetika. Ji stipriai nusileidžia bemetalei ar cirkonio keramikai. Neturi skaidrumo ir prašviečiamumo kaip natūralus danties audinys – tai matiška medžiaga. Turi „pilkavimo efektą” prie kaklelio, priklausomai nuo individualaus dantenų storio ir šaknies spalvos. Tokiais atvejais  storos dantenos ir neaukšta šypsenos linija (kai net ir labai  plačiai šypsantis viršutinė lūpa tiek nepakyla aukštyn, kad atsidengtų dantenos, o matosi tik baltoji danties dalis) maskuoja tiek medžiagos, šiuo atveju metalo keramikos estetinius minusus, tiek šaknų tamsumo problemas. Taigi tokioj situacijoj  dalis žmonių savo neprofesionalo akimis metalo keramiką toleruoja ir apibūdina kaip pakankamai estetišką medžiagą (nepamirškime ir dantų technologų sugebėjimų).
 • Tvirtumas nusileidžia pilno kontūro monolitiniam cirkoniui ir sąlyginai IPS e.max keramikai, nes galimi apdailos skilinėjimai, ypač senuose darbuose stebima keramikos atskilimų nuo metalinio karkaso. Taigi apdailinė keramika nėra labai tvirta, bet daugeliu atvejų pakankama. Gydytojo kompetencijoje yra paciento apkrovų burnoje įvertinimas. Odontologas įvertina paciento sąkandį, griežimo dantimis intensyvumą, nudilimo žymenis, vad.fasetėmis, buvusių restauracijų laikomumą ir jums pateikia optimaliausią gydymo variantą, duoda pasirinkti, paaiškinęs pliusus ir minusus.
 • Danties šlifavimo dizainasMetalo keramikai nuimama daugiau danties audinių nei bemetalei keramikai, nes medžiaga technologiškai reikalauja didesnių storių. Tai nėra minimali invazija kaip mikroprotezavimas, ką leidžia bemetalė keramika.

Bemetalė keramika (terminas apima visas „be metalo” esančias keramikos rūšis):

Cirkonio oksido keramika – itin estetiška ir labai tvirta keramika, jos pagrindą sudaro cirkonio oksido karkasas, kuris ruošiamas kompiuterinio frezavimo būdu. Karkasas yra natūralios danties spalvos, todėl uždėjus keramikos apdailą, atrodo gražiai ir natūraliai. Cirkonio oksido keramika yra tikras išsigelbėjimas alergiškiems metalui žmonėms,  jos labai geras biosuderinamumas su dantenų audiniais.
Cirkonio keramikos skaidrumas ir estetika žymiai lenkia metalo keramiką, tačiau nėra peršviečiamas ir gali blokuoti metalinius kaiščius ( taip vadinamus „štiftus”),  labai tamsius dantis, pakeitusius spalvą dėl vartotų medikamentų ( pvz.tetraciklininiai dantys), negyvus ar dėmėtus dantis.
Ypatingu tvirtumu pasižymi monolitinis cirkonis, pasirenkamas esant  labai didelėms apkrovoms burnoje, kai kitų rūšių restauracijos nelaiko ir skyla. Tai aktualu protezuojant ant implantų, nes kramtant išvystomos didesnės nei nuosavų dantų apkrovos dėl implantų receptorių nebuvimo.

IPS e.max  keramika – tai Ivoclar Vivadent patentuota medžiaga iš ličio disilikato. Niekas iki šiol nebuvo sugebėjęs sujungti estetikos ir tvirtumo viename produkte. Štai citata apie šią medžiagą vieno iš garsiausių dantų technologų Vokietijoje Oliver Brix: „Ateitis prasideda šiandien – su ličio disilikatu”.

IPS e.max medžiagos gamintojai pateikia 10 metų klinikinius stebėjimus, kur iš 40mln. pagamintų restauracijų visame pasaulyje – 96,8 proc. protezavimo atvejų yra sėkmingi. Šios medžiagos savybės:

 • IPS e.max ličio disilikato atsparumas lenkimui 360-400 MPa.
 • Opalescenciškumas, prašviečiamumas ir šviesos difuzijos savybės sukurtos atkartoti natūralų danties grožį ir „nematomas” restauracijas burnoje.
 • Biosuderinamumas – tai medžiagos savybė, kuri biologinėje aplinkoje ( šiuo atveju burnos ertmėje) nesukelia jokių nepageidaujamų reakcijų ( Agar difuzijos testas, ISO 10993-5, Dr. John Wataha tyrimas, kad IPS e.max keramika yra biosuderinamesnė medžiaga už metalo lydinius, kompozicines ir stiklo jonomerines plombas).

Panaudojimas

Gaminami laminatai, įklotai, užklotai, vainikėliai, vainikėliai ant dantų implantų. Medžiaga netinka  tiltiniams protezams ir sujungtoms konstrukcijoms gaminti.

Stiklo keramika – dar kitaip vadinama lauko špato arba sluoksniuota keramika. Tai pati estetiškiausia medžiaga sukuriant natūralų danties grožį, išgaunant minimalius, siekiančius tik 0,2-0,3 mm restauracijų  storius, todėl protezuojant galima išsaugoti maksimalų kiekį savų danties audinių.

Šiai dienai odontologai vis rečiau renkasi lauko špato keramiką dėl jos mažesnio tvirtumo lyginant su  IPS e.max ir cirkonio restauracijoms, tuo labiau, kad minėtų medžiagų estetika yra priartėjusi ir praktiškai atitinka stiklo keramiką.

Tvirtumas

Atsparumas lenkimui yra apie 90-120 Mpa. Tai atrodo sąlyginai mažai, tačiau jeigu gaminama laminatė dančiui, kai likęs didelis nuosavo emalio kiekis, atliekamas teisingas šlifavimo dizainas, tai lauko špato keramikos laminatė sucementuota su danties emaliu gali būti lygiai tokia pat tvirta kaip ir kitos keramikos rūšys.

Panaudojimas

Laminatės, „non prep” laminatės (kai visiškai nereikia šlifuoti savų danties audinių), „čipsai” (gabalėlis keramikos, o ne visas padengtas plotas iš priekio), ypatingai plonoms restauracijoms gaminti (iki 0,2, 0,3mm storio).

Dantų protezavimo nauda:

 • Didesnis kramtymo efektyvumas.
 • Pagerėjusi estetinė išvaizda – galima drąsiai šypsotis atvira šypsena, neatrodo „sukritusios” lūpos, mažiau raukšlelių aplink jas. Dantų protezai savo spalva, skaidrumu, dydžiu, forma yra labai panašūs į natūralius dantis.
 • Geresnės fonetinės galimybės – lengviau kalbėti, aiškiai ištariant žodžius.
 • Geresnė gyvenimo kokybė, didesnė socialinė integracija, kadangi galima drąsiau ir daugiau bendrauti su žmonėmis.

Teritorinė ligonių kasa arba valstybės kompensacija

Kviečiame gyventojus, kuriems suteikta teisė gauti iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) apmokamą dantų protezavimą, nedelsti ir kreiptis dėl paslaugos pradėjimo.
Mūsų odontologijos klinika yra sudariusi sutartį su Teritorinėmis ligonių kasomis (TLK) dėl dantų protezavimo paslaugų teikimo.

Skaityti daugiau

Visas dantų protezavimo kainas galite rasti mūsų klinikos kainininke.

Paslaugų kainos

Paslaugą teikia

Svetlana Leleikienė

Gydytoja - odontologė

Živilė Židonytė

Gydytoja – odontologė – ortopedė

Monika Turčinavičienė

Gydytoja – odontologė
Įmonės kontaktai

Mūsų klinika įsikūrusi Pašilaičiuose Vilniuje, adresu Sviliškių g. 2 (Justiniškių – Sviliškių gatvių kampas)

Kaip mus rasti?
Darbo laikas
Pirmadienis
8:00 - 20:00
Antradienis
8:00 - 20:00
Trečiadienis
8:00 - 20:00
Ketvirtadienis
8:00 - 20:00
Penktadienis
8:00 - 18:00
Šeštadienis/Sekmadienis
Nedirbame
EUKLINIKA © 2024. Visos teisės saugomos