Visų dantų protezavimas ant implantų

 

Bedančio žandikaulio protezavimas ant implantų

Dantys žmogaus gyvenime reiškia labai daug, pradedant nuo pagrindinės fiziologinės kramtymo funkcijos bei taisyklingos kalbos ir baigiant kone svarbiausiu faktoriumi šiuolaikinėje visuomenėje – lemia veido ir lūpų estetiką. Mes visi pastebime bedančio žmogaus įdubusias lūpas, šveplavimą ir tai daugeliui iš mūsų atrodo atgrasu. Tam, kad žmogus gyventų pilnavertį gyvenimą – jis turi kokybiškai maitintis, gerai jaustis socialinėje aplinkoje.

 

Šiame straipsnyje bus pateikti 2 būdai, kaip mes galime grąžinti bedančiui pacientui šypseną ir pasitikėjimą savimi, atstatydami dantis ant implantų.

 

Visų pirma, norėtume patikslinti, kad pilnas žandikaulio protezavimas gali būti atliekamas dviem atvejais:

 • Jeigu žmogus jau nebeturi nei vieno nuosavo danties viename iš žandikaulių arba abiejuose žandikauliuose.
 • Jeigu žmogus dar turi likusių savų dantų, bet jie yra beviltiški, kitaip tariant, jų nebeįmanoma išgelbėti (sugydyti) ir jie turi būti ištraukti.

Pirmas klinikinis atvejis

Turbūt garsiausias ir daugeliui pacientų girdėtas yra visų dantų ant keturių implantų protezavimo būdas. Pirmieji tokio dantų atkūrimo atvejai buvo dokumentuoti 1990 metais. Nuo to laiko ši metodika smarkiai patobulėjo ir tapo pritaikoma daugeliui implantų sistemų. Metodika buvo sukurta bedančio žandikaulio dantų atstatymui, naudojant tik 4 implantus ir ant jų pagaminant vientisą fiksuotą (neišimamą) protezą. Daugiausia šis dantų protezavimo būdas buvo naudojamas vyresniems pacientams, kad būtų galima išvengti kaulo priauginimo. Vyresniame amžiuje kaulo priauginimo procedūros gali būti sąlyginai kontraindikuotinos dėl prastesnio gijimo ir operacijos sudėtingumo.

 

Procedūros aprašymas:

 1. Pirmo apsilankymo metu pacientas yra konsultuojamas protezuojančio ir implantuojančio gydytojo (chirurgo), surenkami duomenys apie bendrąją sveikatos ir burnos būklę. Padaroma panoraminė rentgeno nuotrauka (ortopantomograma), esant
 2. poreikiui, atliekamas kompiuterinės tomografijos tyrimas. Yra sudaromas gydymo planas, paaiškinama procedūros eiga. Paskiriamas chirurginės prodcedūros vizitas.
 3. Chirurginio etapo metu pašalinami visi likę beviltiški dantys, sulyginamas žandikaulio kaulas ir įsriegiami 4 implantai.
 4. Po chirurginio etapo seka laikinas protezavimas, kuris gali būti atliekamas iš karto po implantacijos fiksuotu plasmasiniu tiltu ant implantų. Reikia atkreipti dėmesį, kad ne visais atvejais yra įmanomas fiksuotas laikinas protezavimas. Tai priklauso nuo implantų stabilizavimosi žandikaulio kaule, ką lemia paciento kaulo tankis. Jei implantai nesistabilizuoja, yra griežtai draudžiama gaminti fiksuotus laikinus protezus. Tokiu atveju gaminame laikiną išimamą protezą (plokštelę) ir laukiame, kol implantai tvirtai prigis kaule. Laikino protezavimo etapas trunka nuo 3 iki 6 mėnesių, jis dažnai suteikia nemažai diskomforto pacientui. Netgi su fiksuotais laikinais protezais galima valgyti tik pakankamai minkštą maistą. Belieka tik sutelkti jėgas ir išlaukti šį laikotarpį iki nuolatinio protezavimo.
 5. Prigijus implantams yra atliekamas nuolatinis ptotezavimas. Gaminamas fiksuotas tiltas ant frezuotos titaninės bazės su plastikiniais (arba kompozitiniais) dantimis.   Šis tiltas turi ir dantis, ir dirbtines rožinės spalvos dantenas, nes tenka atkurti kaulo aukštį, kuris prarandamas netekus dantų. Todėl vaizdas prie dantenos skirsis nuo to, kaip buvo su nuosavais dantimis. Toks tiltas yra prisukamas prie implantų, nenusiima.

Situacija PRIEŠ gydymą – visi viršutiniame žandikaulyje likę dantys yra beviltišti, juos teks pašalinti:

Situacija PO nuolatinio protezavimo:

Situacija burnoje su prigijusiais 4 implantais:

Situacija burnoje su prisuktu nuolatiniu tiltu su plastikiniais dantimis (protezo riba matoma tik stipriai pakėlus lūpą):

Antras klinikinis atvejis
Netekus visų dantų arba esant beviltiškiems dantims, dantys atstatomi sriegiant 6 arba 8 implantus. Dažniausiai tokiais atvejais tenka papildomai atlikti kaulo priauginimą (augmentaciją) apatiniame žandikaulyje, o viršutiniame žandikaulyje sinuso pakėlimo procedūrą. Šis būdas yra skirtas jaunesniems pacientams, netekusiems dantų. Šiuo atveju yra galimybė pagaminti vientisą tiltą arba segmentuotą (tai yra 3 atskiri tilteliai). Tokiems protezams pirmo pasirinkimo medžiaga yra cirkonio keramika. Kurgi privalumas segmentuotų tiltų? Norint atlikti pataisą, mums nereikia nusukinėti viso protezo, įvykus implanto nesėkmei (netekus vieno iš implantų), mes galime naudoti likusius žandikaulyje implantus protezo atramai. Taigi šis būdas mums suteikia daug daugiau galimybių pataisoms ir yra ilgaamžiškesnis.

Vaizdas PRIEŠ implantaciją 8 implantais:

Vaizdas PO implantacijos 8 implantais:

Vaizdas po protezavimo atskirais 4 cirkonio keramikos tilteliais ant 8 implantų:

Kokie protezavimo ant implantų privalumai?

 • Pilnam vieno žandikaulio dantų protezavimui užtenka 4 implantų (vietoj dažniausiai sriegiamų 6 – 8 vnt.)
 • Dažniausiai implantai sriegiami iš karto pašalinus sugedusius dantis, kas yra labai patogu, kai burnoje likę keli nebepatikimi nuosavi dantys.
 • Jei leidžia indikacijos, vieno vizito pas gydytoją odontologą metu įsriegiami implantai ir ant jų tvirtinami laikini dantys, kurie vėliau pakeičiami nuolatiniais.
 • Šiam gydymui iš esmės nėra bendros paciento sveikatos būklės apribojimų.
 • Komforto jausmas – toks dantų atstatymas sukuria dantų stabilumo pojūtį, todėl nereikia jaudintis, kad šypsantis ar kramtant maistą protezas pajudės iš vietos.

Galimybė už gydymą atsiskaityti išsimokėtinai.

Pirmiausia kviečiame užsiregistruoti konsultacijai, kurios metu Jums bus atsakyta į rūpimus klausimus ir pasiūlytas optimaliausias gydymo variantas.