Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
I - IV 8:00 - 20:00 / V 8:00 - 18:00 / VI-VII nedirbame
Sviliškių g. 2, Vilnius

Šaknų kanalų gydymas

Mūsų klinikoje atliekamas:

  • Dantų šaknų kanalų gydymas,
  • Dantų šaknų kanalų pergydymas.

Jokio skausmo – kanalų gydymas atliekamas taikant vietinę nejautrą.
Galimybė už paslaugas atsiskaityti išsimokėtinai.

Endodontinį gydymą – šaknų kanalų gydymą atlieka gydytojas odontologas besispecializuojantis endodontologijoje. Endodontologija – odontologijos sritis, besirūpinanti danties viduje esančia pulpa („nervu”), šaknimis ir juos supančiais audiniais.

Esant sudėtingesniam atvejui, dantų šaknų kanalų gydymui naudojamas mikroskopas.

Kanalų gydymo prireikia, kai danties pulpa („nervas“) dėl įvairių priežasčių – danties įskilimų, traumos, laiku negydyto karieso ar dėl nekokybiškai atliktos danties vainiko restauracijos infekuojasi ir jame prasideda uždegimas. Ūmus uždegimas – pulpitas pasireiškia stipriu skausmu, kurio dažniausiai nemalšina vaistai nuo skausmo. Danties skausmas sustiprėja vakarais, naktį, pacientui sunku nurodyti priežastinį dantį. Esant lėtiniam uždegimui, skausmo gali ir nesijausti. Keisdami seną pralaidžią plombą, dugne randame sugedusius danties audinius, susisiekiančius  su danties kanalu („nervu“).

Jei laiku nesikreipiama į odontologą, infekcija gali išplisti – kaule formuojasi pūlinys. Simptomatika tuomet pasikeičia – dantis pasidaro tarsi „pakeltas“, šalia esančios dantenos gali būti skausmingos, kartais prasideda tinimas – vystosi periodontitas. Jei uždegimas pereina į lėtinę formą, šalia danties gali susiformuoti fistulė – anga pūliams pasišalinti iš kaulo. Esant lėtiniam uždegimui, pacientai gali nejausti jokių simptomų, gana dažnai periodontitas diagnozuojamas tik atlikus rentgeno nuotrauką ar paūmėjus uždegimui ir atsiradus skausmui, kai nusilpsta imunitetas. Pūlinio/periodontito atveju gydymas tampa sudėtingesnis, o sėkmingo gydymo tikimybė sumažėja.

Šaknų kanalų gydymui dažniausiai prireikia kelių vizitų, sudėtingesniais atvejais gydymo trukmė gali išsitęsti ir iki kelių mėnesių, nes kanalų gydymas reikalauja daug kruopštumo, o infekcijai reikia laiko sugyti.

Endodontinio gydymo principai:

  • Tikslios diagnozės nustatymui  yra būtinas simptomų išsiaiškinimas, intraoralinė apžiūra, pagelbsti šalčio testas bei rentgenologinis ištyrimas. Tik išsiaiškinus priežastinį dantį, pradedamas endodontinis gydymas ar endodontinis pergydymas.
  • Šaknų kanalų gydymui naudojame Carl Zeiss mikroskopą, ultragarso įrangą, specialius instrumentus ir kitas aukštos kokybės medžiagas.
  • Kokybiškam gydymo atlikimui labai svarbus darbinio lauko izoliavimas koferdamo guma. Tai apsaugo dantį nuo reinfekcijos burnos mikroorganizmais, o  pacientas apsaugomas nuo dezinfekcinių priemonių, vaistų ar instrumentų pakliuvimo į burnos ertmę.
  • Kanalų  gydymas turi būti atliekamas rentgeno kontrolėje.
  • Endodontinis pergydymas  – kai tenka endodontinį  gydymą atlikti iš naujo, jei ankstesnis buvo atliktas nekokybiškai, jei infekcija kanale nebuvo iki galo išgydyta  ir simptomai atsinaujina. Dažniausiai nesėkmingo  gydymo priežastis būna nepakankamas šaknų kanalų išvalymas ir nesandarus  užplombavimas, tačiau pasitaiko ir gydymui atsparios infekcijos.
  • Sėkmingas endodontinis gydymas ar pergydymas neįmanomas be mikroskopo. Mūsų klinikoje mikroskopas naudojamas aptikti pačius smulkiausius kanalus, įvertinti šaknų kanalų anatominius ypatumus. Mikroskopas garantuoja gerą darbinio lauko apšvietimą ir padidintą matomumą, kai kanalų pergydymo metu  reikia pašalinti iš kanalų seną užpildą, iš naujo atlikti chemomechaninį kanalų paruošimą, neretai pašalinti senas komplikacijas (pvz. kanalo „užlaiptavimą”)  ir galiausiai kokybiškai užplombuoti  šaknis.
  • Po sėkmingo kanalų gydymo būtinas vainikinės danties dalies hermetiškas atstatymas. Endodontiškai gydytas dantis dėl savo pažeidimo dydžio ir likusių silpnų sienelių yra rekomenduojamas atstatyti protezavimo / mikroprotezavimo būdu. Tai atkurs kramtymo funkciją ir užtikrins tvirtumą.

Dėl laiku nesugydytų dantų kanalų, dantis gali būti pažeistas negrįžtamai ir jį tenka rauti.

Visas šaknų kanalų gydymo kainas galite rasti mūsų klinikos kainininke.

Paslaugų kainos

Paslaugą teikia

Otilija Matutienė

Gydytoja – odontologė – endodontologė

Viltė Elena Vaitaitė

Gydytoja – odontologė

Renaldas Raškauskas

Gydytojas - odontologas

Urtė Asijavičienė

Gydytoja - endodontologė - odontologė
Įmonės kontaktai

Mūsų klinika įsikūrusi Pašilaičiuose Vilniuje, adresu Sviliškių g. 2 (Justiniškių – Sviliškių gatvių kampas)

Kaip mus rasti?
Darbo laikas
Pirmadienis
8:00 - 20:00
Antradienis
8:00 - 20:00
Trečiadienis
8:00 - 20:00
Ketvirtadienis
8:00 - 20:00
Penktadienis
8:00 - 18:00
Šeštadienis/Sekmadienis
Nedirbame
EUKLINIKA © 2024. Visos teisės saugomos