Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
I - IV 8:00 - 20:00 / V 8:00 - 18:00 / VI-VII nedirbame
Sviliškių g. 2, Vilnius

Sąkandžio gydymas treineriais

Kokia tikroji kreivų dantų ir netaisyklingo sąkandžio priežastis? Ką daryti, kad to išvengtų jūsų vaikas?

Vaikų skaičius su netaisyklingai besivystančiu sąkandžiu nepaliaujamai didėja. Nors pirmieji simptomai pradeda matytis nuo trejų metų amžiaus, odontologai dažniausiai rekomenduoja laukti, kol vaikas paaugs ir bus galima sąkandį gydyti breketų pagalba.

Susigrūdę (kreivi) dantys neatsiranda iš niekur, jie yra simptomas ir įspėjantis ženklas, kad vaiko žandikauliai ir veidas vystosi netaisyklingai. Po daugiau nei 30 metų intensyvių tyrimų Myofunctional Research Co. (MRC) kompanija įrodė, kodėl tiek daug vaikų turi susigrūdusius dantis. Pagrindinės dantų kreivumo priežastys yra šie žalingi vaiko įpročiai: kvėpavimas per burną ir netaisyklingas rijimas kartu su liežuvio, skruostų ir lūpų raumenų netaisyklinga funkcija. Norint išvengti žymiai didesnių problemų ateityje, šie žalingi įpročiai gali ir turi būti gydomi kaip įmanoma anksčiau. Ankstyva intervencija leidžia pasiekti rezultatų, kurie yra neįmanomi, kai veidas ir žandikauliai nustoja augti.

MRC kompanijos naujausi Myobrace aparatai treniruoja pacientą kvėpuoti per nosį, nukreipia liežuvį į teisingą padėtį viršutiniame žandikaulyje, keičia netaisyklingą rijimą tuo pačiu aktyviai tiesinant dantis.
Myobrace aparatai yra nešiojami dvi valandas dieną ir nakties miego metu. Taip pat yra atliekami pratimai, kurie pagreitina gydymą.

Tėveliai, peržiūrėkite šias nuotraukas, gal kažkurioje atrasite savo vaiką!

Šių vaikų nepastebimi žalingi įpročiai gali įtakoti neteisingo sąkandžio formavimąsi, susigrūdusius kreivus dantis, „danteninę“ šypseną („gummy smile“) ateityje, netaisyklingą veido profilį, miego apnėją ir dar daug kitų sveikatos problemų.

Kaip užauginti vaikus, kad jiems nereikėtų breketų?

Kreivi dantys – ne tik estetinė problema. Dėl to gali varginti įvairiausi sveikatos sutrikimai:

 • Galvos skausmas
 • Žandikaulio sąnario skausmas
 • Miego apnėja
 • Knarkimas
 • Stuburo problemos ir t.t.

Daugelis net nesusimąsto, kad netaisyklingo sąkandžio priežastys glūdi ankstyvoje vaikystėje.

Kas įtakoja teisingą žandikaulių ir sąkandžio formavimąsi?

 • Svarbus kuo ilgesnis kūdikio maitinimas krūtimi, nes žindomo vaiko veido raumenys ir žandikauliai yra priversti dirbti.
 • Kai vaikutis jau turi dantukus, reikia duoti kramtyti kuo daugiau kieto maisto.
 • Labai svarbu stebėti, kad vaikas nekvėpuotų per burną. Jei prasideda sloga, stengtis ją kuo greičiau išgydyti, kad sugrįžtų galimybė kvėpuoti per nosytę.
 • Atpratinti vaiką čiulpti pirštą.
 • Tiek vaikai, tiek suaugusieji ramybės būsenoje turi priprasti laikyti lengvai sučiauptas lūpas, dantis švelniai sukąstus, o liežuvis privalo būti prigludęs prie gomurio.
 • Taip pat labai svarbi taisyklinga laikysena, suvestos atgal mentės.

Dėmesio! Kokios kvėpavimo per burną pasekmės?

Kai vaikas kvėpuoja per burną, smegenys ir visas organizmas neaprūpinamas pakankamu kiekiu deguonies. Miegant išsižiojus, nukenčia miego kokybė, per naktį pakankamai nepailsi nervų sistema. Dėl šios priežasties vaikas negali susikaupti mokykloje, tampa irzlesnis, hiperaktyvus.

Jei vaikas yra išsižiojęs, liežuvis niekaip negali būti savo taisyklingoje pozicijoje – t.y. „ilsėtis“ prigludęs prie gomurio. Ilgainiui šis blogas įprotis įtakoja siaurą viršutinio žandikaulio vystymąsi, sutrumpėjusį apatinį žandikaulį, o nuolatiniame sąkandyje – susigrūdusius dantis ir netaisyklingą veido profilį. Kas svarbiausia, kad dėl šio ydingo įpročio šešių ar septynių metų gražus vaikas visiškai toks nebeatrodo įžengus į paauglystę. Tačiau tuomet kažką pakeisti yra praktiškai neįmanoma, nes žandikauliai būna nuaugę netaisyklinga kryptimi arba pilnai neišsivystę.

Miegant išsižiojus, apatinis žandikaulis yra atmetamas atgal, dėl ko susiaurėja kvėpavimo takai ir vaikas pradeda knarkti. Kartais prasideda netgi miego apnėja. Dėl tos priežasties vaikas visiškai nepailsi nakties miego metu. Kas įdomiausia, kad toks poilsio trūkumas sukelia tuos pačius simptomus kaip ir hiperaktyvumo sindromas. Taigi dalies hiperaktyvių vaikų tokio sutrikimo priežastis yra kvėpavimas per burną.

Taigi labai svarbu išmokyti vaikus taisyklingos liežuvio padėties, lūpų ir skruostų pratimų, kvėpavimo per nosį. Nėra sudėtinga ištaisyti netaisyklingą vaikų dantų padėtį bei žandikaulio augimo kryptį, jei jie išmoksta taisyklingai valdyti savo burnos ir veido raumenis, liežuvį.

Mes siekiame, kad vaiko burnos ir veido raumenys vystytųsi teisingai, nes tai suteiks jiems galimybę turėti ne tik tiesius dantis, bet ir taisyklingos formos veidus.

Neteisingai veikiant veido raumenims, esant netinkamai liežuvio padėčiai, taip pat turint įprotį kvėpuoti per burną, žandikauliai neužauga iki jiems genetiškai užprogramuoto dydžio. To pasėkoje  netelpa nuolatiniai dantys, jie išdygsta susigrūdę, o patys žandikauliai auga neteisinga kryptimi – formuojasi netaisyklingas viršutinio ir apatinio žandikaulių santykis (formuojasi blogas sukandimas) ir nepatrauklios išvaizdos veido profilis.

Apie dantų tiesinimo būdą kapomis (be breketų) galite paskaityti paspaudę nuorodą žemiau.

Dantų tiesinimas kapomis

Sąkandžio gydymo treineriais kainas galite rasti mūsų klinikos kainininke.

Paslaugų kainos

Paslaugą teikia

Eglė Urbutienė

Gydytoja – odontologė
Įmonės kontaktai

Mūsų klinika įsikūrusi Pašilaičiuose Vilniuje, adresu Sviliškių g. 2 (Justiniškių – Sviliškių gatvių kampas)

Kaip mus rasti?
Darbo laikas
Pirmadienis
8:00 - 20:00
Antradienis
8:00 - 20:00
Trečiadienis
8:00 - 20:00
Ketvirtadienis
8:00 - 20:00
Penktadienis
8:00 - 18:00
Šeštadienis/Sekmadienis
Nedirbame
EUKLINIKA © 2024. Visos teisės saugomos