Kas yra ta trokštama “Hollywood” šypsena?

 

Balti tiesūs dantys ir šypsenos simetrija visą laiką žavėjo žmones. Tai asocijuojasi su jaunyste, grožiu, patrauklumu, priešingos lyties atstovui – „gera“ genetika. Mes visi trokštame patikti aplinkiniams, o svarbiausia – pačiam sau. Pagrindines madas grožio industrijoje diktuoja Holivudo aktoriai, matome naujausius filmus, reklamas, besišypsančius patrauklius žinomų žmonių veidus. Dantys yra vienas iš labiausiai matomų elementų veide, todėl pasąmoningai pradedame sekti „dantų“ madas ir trokštame kažką pakeisti savo šypsenoje, kad ji atrodytų kuo sveikesnė ir patrauklesnė.

Keramikos (porceliano) laminatės buvo sukurtos būtent Holivude, siekiant, kad šypsena televizijos ekrane atrodytu ypač balta ir taisyklinga. Tai palaipsniui tapo­­­­ kasdieniniu dantų atstatymo būdu ne tik aktoriams, bet ir paprastiems žmonėms, norintiems patobulinti savo dantis:

  • Pakeisti ar pakoreguoti savo dantų formas ar spalvą, kuri netenkina net ir po balinimo (pvz. tetraciklino paveikti dantys arba dantų balinimas neduoda pageidaujamo efekto). Laminatėmis galime kardinaliai pakeisti savo dantų spalvą, nes bemetalės keramikos pagalba dantims įmanoma suteikti sodresnio ir ryškesnio baltumo vaizdą, jei iš prigimties turime tarsi permatomus ir papilkėjusius dantis.
  • Porceliano laminačių pagalba galime koreguoti šiek tiek kreivų dantų padėtį, tačiau esant ryškesniam dantų kreivumui visada rekomenduojame dantų ištiesinimą breketais (kabėmis).
  • Ypač plonyčių laminačių pagalba galime pastorinti („paputlinti”) priekinį dantų paviršių (pūstesni dantys atrodo jauniau – su didesniu emalio storiu). Tokiose situacijose kartais netgi pavyksta pagaminti non prep” (liet. „jokio šlifavimo”) laminates arba danties paviršius šlifuojamas visiškai minimaliai.
  • Taip pat galima pailginti dantis, kai nudilus dantims netenkina trumpų dantų vaizdas, kas irgi suteikia arba grąžina šypsenai jaunystę.

 

Taip pat laminatės rekomenduojamos ir šiose situacijose:

  • Užpildyti nepatinkančius tarpus tarp dantų.
  • Laminatės (venyrai) išsprendžia danties atstatymo problemą įvykus danties traumai, kai reikia atkurti dalį nuskilusio danties.
  • Norint atnaujinti neestetiškas restauracijas iš plombų, nes jau nebetenkina senų didelių plombų išvaizda priekinių dantų srityje.
  • Pageidaujant „holivudinės” tobulos šypsenos.

Atkreipkite dėmesį!

Tai geras pasirinkimas norintiems ilgalaikio ir stabilaus rezultato, nes keramika (porcelianas) nekaupia pigmentų ir nekeičia spalvos laikui bėgant (lyginant su didelėmis plombomis, kurios anksčiau ar vėliau praranda estetinį vaizdą). Tai labai aktualu mėgstantiems kavą, raudoną vyną, burokėlius ar kitus dažančius maisto produktus, taip pat rūkantiems asmenims.

Dantenos su laminatėmis atrodo sveikai, nes poliruotas ir glazūruotas keramikos (porceliano) paviršius yra slidus ir nekaupia apnašo. Kokybiškai pagamintos ir pricementuotos ant dantų paviršių laminatės atrodo itin natūraliai.