Dantų balinimas
Dantų balinimo galimybės mūsų klinikoje:
Dantų balinimas lazeriu – saugu, greita, efektyvu!
Nuo šiol mūsų klinikoje dantis galite išsibalinti naujos kartos mėlynos šviesos diodiniu lazeriu. Mėlynos šviesos lazerio privalumas yra tas, kad balinimo procedūros metu galime naudoti mažesnį lazerio galingumą lyginant su įprastu infraraudonosios šviesos lazeriu. Kadangi turime galimybę išgauti maksimalų dantų išbalimo rezultatą, naudojant mažesnius lazerio parametrus, dantų jautrumas po procedūros pasitaiko itin retai. Be to, apsaugomi gilesni danties audiniai nuo lazerio spindulio.
Dantų balinimas lazeriu yra saugi ir veiksminga procedūra, kurios metu dantys pašviesėja nuo 2 iki 8 tonų pagal ,,Vita Shade” spalvų rakto skalę. Lazerio energija yra naudojama dantų balinimo priemonės suaktyvinimui. Balinamojo gelio veiklioji medžiaga dažniausiai būna vandenilio arba karbamido peroksidas.
Svarbu suprasti, kad dantų balinimo rezultatas priklauso nuo daugelio faktorių ir kartais būna sunkiai prognozuojamas konkrečiam pacientui. Jis priklauso nuo pradinės dantų spalvos, esamų dėmių, emalio tankio, danties struktūros ir paciento amžiaus. Visada prieš pradedant dantų balinimą, rekomenduojama aptarti paciento lūkesčius, išsiaiškinti galimas dantų patamsėjimo priežastis, paciento higienos įpročius ir bendrą dantų būklę.
- Esant alergijai vandenilio peroksidui.
- Esant labai intensyviam dantų kariesui ir stipriam dantų jautrumui.
- Nešiojant breketus.
- Nėščiosioms, maitinančioms moterims.
- Asmenims iki 18 metų amžiaus.
- Sergant sunkiomis sisteminėmis ligomis.
Paradontozė, kai matosi atviros dantų šaknys, taip pat sutrūkinėjęs emalis ar pavienis kariesas nėra visiškos kontraindikacijos dantų balinimui, jei tokie paviršiai procedūros metu bus uždengiami apsaugine medžiaga.
Moksliniais tyrimais įrodyta, kad balinant dantis lazerio pagalba, danties emalio pakitimų nematoma net elektroniniu mikroskopu.
Įprastai, po balinimo procedūros lazeriu dantų jautrumo nebūna arba jis būna nestiprus ir praeina savaime per kelias dienas. Esant poreikiui, skiriamos priemonės dantų jautrumui mažinti.
- Negyvi dantys, plombos ir vainikėliai nebąla, todėl plombavimas ir protezavimas turi būti atliekami po balinimo, pritaikant spalvą prie naujos šviesesnės dantų spalvos.
- Esamas restauracijas gali tekti keisti ar koreguoti.
- Prieš dantų balinimą rekomenduojama (žinoma, jei yra apnašų) atlikti profesionalią burnos higieną, kurios metu nuvalomos minkštos apnašos nuo emalio paviršiaus bei pašalinami dantų akmenys, kad balinimo procedūra būtų saugi ir duotų maksimalų rezultatą.
- Dantų balinimui labai svarbus saikas!
Atliekant dantų balinimą, pirmiausia dantenos padengiamos specialia apsaugine medžiaga. Tuomet ant dantų tepama balinimo medžiaga. Balinimo gelis, veikiamas mėlynos šviesos lazerio spindulio, aktyvuoja dantyje esantį deguonį, kuris išvalo ne tik danties paviršių , bet ir šlakus iš vidinės danties struktūros (iš dentino kanalėlių), susikaupusius nuo dažančio maisto, gėrimų arba antibiotikų vartojimo. To pasekoje dantys šviesėja.
Dantų balinimas su naujos kartos Beyond Sistema!
BEYOND — galinga halogeninė lempa, švelnia, bet intensyvia šviesa užtikrinanti geriausius balinimo rezultatus. Pažangi šviesos filtravimo sistema neleidžia prasiskverbti kenksmingiems ultravioletiniams ir infraraudoniesiems spinduliams į danties audinius, užtikrindama paciento saugumą ir komfortą.
Privalumai:
- Greitas rezultatas – su pasiruošimu procedūra trunka iki 1,5 valandos
- Mažesnis dantų jautrumas nei po kitų kabinetinio balinimo procedūrų
- Ilgalaikis dantų baltumas – net ir po kurio laiko dantys neatgauna savo buvusio tamsesnio atspalvio
- Saugi procedūra – optinio filtro pagalba dantys ir šalia esantys burnos audiniai yra apsaugomi nuo kenksmingų ultravioletinių ir infraraudonųjų spindulių
Atliekant dantų balinimą, pirmiausia dantenos padengiamos apsaugine medžiaga. Tuomet ant dantų tepama balinimo medžiaga. Balinimo gelis, veikiamas Beyond lempos šaltos mėlynos šviesos spindulio, aktyvuoja dantyje esantį deguonį, kuris išvalo ne tik danties paviršių , bet ir šlakus iš vidinės danties struktūros (iš dentino kanalėlių), susikaupusius nuo dažančio maisto, gėrimų arba antibiotikų vartojimo. To pasekoje dantys šviesėja.
Moksliniais tyrimais įrodyta, kad vandenilio peroksido naudojimas dantų balinimui yra efektyvus ir saugus. Dantų balinimas vandenilio peroksidu nepakeičia ir nepažeidžia dantų struktūros, tik padaro juos baltesnius. Beyond lempa generuoja šaltą šviesą žemoje temperatūroje, todėl dantų nervai dirginami minimaliai, kas įtakoja mažesnį dantų jautrumą po balinimo procedūros.
Naudojant Beyond dantų balinimo sistemą daugeliui pacientų pasiekiami itin geri rezultatai, tačiau galutinis kiekvieno paciento rezultatas priklauso nuo daugelio faktorių: danties struktūros, emalio storio, įgimto dantų atspalvio, amžiaus, asmeninių burnos higienos įpročių ir kt. Svarbu suprasti, jog kiekvieno žmogaus dantų išbalimo riba yra individuali.
Per pirmas 24 valandas po balinimo procedūros patariama nerūkyti, negerti kavos, arbatos, spalvotų gazuotų gėrimų, alaus, raudono vyno ir nevartoti dažančių maisto produktų. Taip pat rekomenduojama vengti spalvotos dantų pastos bei kitų spalvotų burnos priežiūros priemonių.
Svarbu!
- Negyvi dantys, plombos ir vainikėliai nebąla, todėl plombavimas ir protezavimas turi būti atliekami po balinimo, pritaikant spalvą prie naujos šviesesnės dantų spalvos.
- Esamas restauracijos gali tekti keisti ar koreguoti.
- Prieš dantų balinimą rekomenduojama (žinoma, jei yra apnašų) atlikti profesionalią burnos higieną, kurios metu nuvalomos minkštos apnašos nuo emalio paviršiaus bei pašalinami dantų akmenys, kad balinimo procedūra būtų saugi ir duotų maksimalų rezultatą.
- Dantų balinimui labai svarbus saikas!
Balinimo procedūra nerekomenduojama:
- Vaikams iki 18 metų. Dantų balinimas gali pažeisti nervą, sukelti ilgalaikį jautrumą.
- Nėščioms moterims ir maitinančioms krūtimi.
- Asmenims, sergantiems dantenų ligomis.
- Asmenims, alergiškiems peroksidui.
- Asmenims, kurių dantų audiniai pažeisti karieso, stipriai nudilę ar jautrūs.
- Asmenims, kurių dantenos pažeistos daugybine recesija (dantenų atsitraukimas).
- Nešiojantiesiems breketus.
5 patarimai svajojantiems apie baltą šypseną
Dantų balinimas namuose
Dantų balinimas kapomis yra populiariausias ir pigiausias būdas turėti baltą šypseną. Priklausomai nuo pageidaujamų dantų spalvos pokyčių, dantų balinimo procesas trunka nuo keletos dienų iki kelių savaičių. Balinant dantis individualiomis kapomis, pacientas gali pats reguliuoti balinimo procesą ir jo rezultatus, taip pat, siekiant išlaikyti dantų baltumą, visuomet yra galimybė pagamintas individualias kapas panaudoti ir ateityje.
- Odontologas nuima dantų atspaudus, pagal kuriuos gaminamos individualios dantų kapos, į kurias švirkščiama balinimo želė. Kapos gaminamos iš elastingos medžiagos, todėl nesukelia burnoje daug nemalonių pojūčių, tiesa, po balinimo procedūros dantys kurį laiką gali būti jautresni.
- Būtina gerai išsivalyti dantis šepetėliu ir tarpdančių siūlu prieš dedant kapas su balinimo geliu į burną. Balinimo gelį patartina švirkšti tik į lūpinį kapų paviršių. Vizito klinikoje metu yra paaiškinama kaip ką daryti, kad pacientui būtų paprasčiau.
- Balinimo kapomis metu negalima vartoti maisto bei skysčių, galinčių keisti dantų spalvą, nerekomenduojama rūkyti.
Kapas reikėtų dėvėti 1 – 6 valandas per parą (patogiausia – naktį). Jų dėvėjimo trukmė yra 10 – 14 parų: balinimo laikas priklauso nuo pradinės dantų spalvos, nuo naudojamos medžiagos stiprumo (labai stiprios nerekomenduojame), nuo pageidaujamo balinimo rezultato. Balinimo metu dantys dažniausiai pasidaro kažkiek jautrūs, todėl balinimą reikėtų keletai dienų nutraukti ir tęsti, kuomet jautrumas praeis.
Išsiėmus balinimo kapas, burnos ertmę būtina gausiai išskalauti vandeniu. Kapas išplauti ir išsausinti.
Negyvų (patamsėjusių) dantų balinimas
Prieš pradedant endodontiškai gydytų dantų balinimą, būtina įvertinti kanalo užpildo kokybę. Jeigu endodontinis gydymas kelia abejonių, patariama šaknies kanalus pergydyti ir užpildyti gutaperča, kad būtų garantuotas kanalo sandarumas. Tada endodontinė ertmė pripildoma specialios vidinio balinimo medžiagos ir užsandarinama laikinu užpildu. Balinamoji medžiaga keičiama kas vieną – tris dienas, kol bus pasiektas norimas rezultatas.
Jei danties vainikas plačiai pažeistas kariozinio proceso ir yra su didelėmis plombomis, geriausia būtų danties vainiką atkurti estetiškai protezuojant ir nepradėti vidinio balinimo.
Dantų balinimo paslaugų kainos ČIA.