Profesionali burnos higiena

 

shutterstock_221487262Kasdieninis kruopštus dantų valymas namuose – pirmas žingsnis norint turėti sveikus dantis ir dantenas.  Kad apsisaugotume nuo šių ligų, labai svarbu tinkamai pasirinkti ir mokėti naudotis  dantų šepetėliais, tarpdančių siūlais, tarpdančių šepetėliais. Tačiau patiems ne visada pavyksta švariai išsivalyti dantis, ypač sunkiai prieinamose vietose. Toks užsilikęs neišvalytas  dantų apnašas ilgainiui sukietėja, suformuodamas  dantų akmenis. Tuomet pagelbėti gali tik profesionali  burnos ertmės higienos procedūra, atliekama odontologijos klinikoje, nes žmogus  išsivalyti tokio apnašo pats yra nepajėgus.

Profesionali burnos higiena – tai procedūra, kurios metu pašalinamos viršdanteninės, o taip pat ir plika akimi nematomos podanteninės dantų apnašos, paviršinės išorinės dėmės ir nupoliruojami dantų paviršiai. Kartu pašalinami  apnašose  susikaupę patogeniški mikroorganizmai bei jų išskiriami toksinai, dingsta blogas kvapas iš burnos.

Šios procedūros  metu pacientui paaiškinama individualios burnos higienos svarba namuose, parenkamos tinkamos burnos higienos priemonės ir išmokoma jomis teisingai naudotis.

Ar tikrai profesionalią burnos higieną būtina atlikti kas pusę metų?

Svarbu !

 • Po profesionalios burnos ertmės higienos procedūros praeina prieš tai varginęs dantenų kraujavimas ir blogas kvapas iš burnos, dantys atgauna savo natūralią spalvą.
 • Dantų akmenys mechaniškai žaloja dantenas, skatina dantenų uždegimą ir apydančio audinių uždegimo vystymąsi – parodontozę (tai lėtinė infekcinė  liga, kurios pasekmė yra įvairaus laipsnio dantų paslankumas, o vėlesnėse stadijose ir dantų iškritimas).

 

Kaip atliekama ši procedūra?

 • Ultragarsiniu skaleriu pašalinami virš dantenų ir po dantenomis  esantys dantų akmenys.
 • Rankiniais instrumentais (kiuretėmis) nuvalomi akmenų likučiai sunkiau prieinamose vietose, jei jau apsinuoginusios šaknys – nulyginami šaknų paviršiai.
 • „Air-flow“ metodu pašalinamos pigmentinės dantų apnašos, atsiradusios nuo rūkymo, juodos arbatos, kavos ir kitų dažančių maisto produktų vartojimo. „Air-flow“ –  tai procedūra , kai vandens srovės ir suspausto oro pagalba kontroliuojamas kalcio karbonato (sodos) dalelių srautas yra nukreipiamas į danties paviršių, tarpdančių sritį ir lengvai išvalo pigmentinį apnašą net iš sunkiai pasiekiamų vietų.
 • Dantys nupoliruojami specialiais šepetėliais su pasta, dantų paviršiai tampa lygesni, glotnesni, todėl mažiau kaupiasi minkštas apnašas ir akmenys.
 • Po higienos procedūros galima atlikti mineralų pusiausvyrą dantyse atstatančių preparatų aplikacijas.
Prieš
shutterstock_129331361
Iškart po procedūros
shutterstock_129331370_copy

Po procedūros būsite maloniai nustebinti natūraliai balta šypsena bei švaros pojūčiu burnoje.

 

Ar ši procedūra skausminga?

Dažniausiai burnos higienos procedūra nėra skausminga, tačiau jei pacientas turi jautrius dantis visada galima taikyti vietinę nejautrą – nuskausminti.

Kelias dienas po procedūros  dantys gali būti šiek tiek jautrūs, o dantenos sudirgusios.

 

Kaip dažnai reikia atlikti profesionalią burnos higieną?

Pas burnos higienistą rekomenduojama apsilankyti pora kartų per metus. Tai priklauso nuo kiekvieno paciento burnos higienos kokybės, apnašų ir akmenų kaupimosi intensyvumo. Yra tokių žmonių, kuriems ši procedūra yra reikalinga net rečiau nei kas metus.

Išskirtiniais atvejais, kai pacientas serga sisteminėmis ligomis, periodonto ligomis, daug rūko, nešioja breketus ar turi genetinį polinkį padidėjusiam apnašų kaupimuisi, profesionalią burnos higienos procedūrą patartina atlikti kas 3-4 mėnesius. Svarbu suprasti, kad nuolatinė priežiūra padeda išvengti rimtų odontologinių problemų ir sutaupyti laiko bei pinigų.

Reguliarus apsilankymas pas burnos higienistą turėtų tapti įpročiu tiems, kas brangina savo sveikatą ir siekia išvengti karieso bei periodonto ligų, nes dantų ir dantenų ligos daro neigiamą poveikį ne tik burnos sveikatai, bet ir mūsų gyvenimo kokybei.

 

Fluoro aplikacijos

Fluoras – mikroelementas, kuris nuo seniausių laikų yra žinomas kaip efektyvi profilaktinė priemonė nuo dantų ėduonies. Fluoro aplikacijų nauda:

 • veiksmingai gydo pradinių stadijų ėduonį, o sveikus dantis apsaugo nuo ėduonies.
 • didina emalio atsparumą rūgštims, susidarančioms burnoje dėl mikroorganizmų veiklos skylant angliavandeniams, ar sergant  gastroezofaginiu refliuksu
 • dalyvauja emalio remineralizacijos (atsikūrimo) procese ir trukdo danties apnašoms prisitvirtinti prie danties paviršiaus.
 • po fluoro aplikacijų sumažėja arba visiškai išnyksta dantų jautrumas
 • fluoro aplikacijos ypatingai rekomenduojamos vaikams nuolatinių dantų dygimo metu, nes ką tik išdygusio danties emalis būna nepilnai subrendęs, o fluoras padeda tokiam emaliui sustiprėti

Kaip dažnai reikia atlikti fluoravimą?

Jei stebimi daugybiniai karieso pažeidimai ar pacientas nešioja breketus  po profesionalios burnos higienos procedūros rekomenduojama atlikti dantų fluoravimą laku arba putomis, kad būtų užkirstas kelias tolimesniam ėduonies vystymuisi .

Esant aukštam karieso intensyvumui  vaiko burnoje,   fluoravimą reiktų  atlikti kas 3-4 mėnesius. Ši procedūra yra visiškai neskausminga ir užtrunka tik kelias minutes.

Tačiau būtina nepamiršti, kad fluoro aplikacijos nesumažina kasdienės burnos higienos svarbos.

 

Burnos higienos procedūrų kainos ČIA.

Tinkama individuali bei profesionali burnos ertmės priežiūra – tai mūsų raktas į sveiką ir gražią šypseną.